LEKTORSKÝ TÝM

 

 

Seznamte se s našimi skvělými lektorkami ……..

 

 

 

LUCIE FRYČOVÁ

Vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara a Akademii výtvarných umění. Pedagogické vzdělání získala v kurzu Kreativní pedagogiky na DAMU. Od roku 2015 působí na poli galerijní a výtvarné pedagogiky, spolupracovala např. s Národní galerií, ZŠ sv. Voršily a ZUŠ MusicArt. Vedle zprostředkování umění dětem se věnuje vlastní tvorbě. V Ateliéru Pellé se podílí na koncepci a realizaci dílen pro děti.

TEREZA ŠIMKOVÁ

Studovala v ateliéru sochařství Dominika Langa a Edith Jeřábkové na Umprum a v ateliéru Performance Jiřího Kovandy na UJEP v Ústí nad Labem. Absolvovala stáž na britské University of Derby a na VŠVU v Bratislavě v sochařském ateliéru. Působila jako pedagožka v několika institucích. Od roku 2019 vede svůj výtvarný ateliér Roháč v Praze. Aktivně se věnuje malbě a uměleckým instalacím. V Ateliéru Pellé působí jako lektorka tvůrčích dílen pro školy a veřejnost.

Eliška Němejcová

K výtvarnému umění má vztah díky předchozímu studiu na střední uměleckoprůmyslové škole (obor Užitá malba), SSUPŠ Zámeček. Později v rámci praxe vyučovala výtvarnou výchovu na základní škole v Mariánských Lázních. Je absolventkou magisterského oboru Audiovizuální tvorba na Literární akademii, blízký mi je proto film a fotografie, ale také psaní textů či dělání rozhovorů. V letech 2019 – 2021 vyučovala na základní a střední škole Riverside School Prague výtvarnou výchovu v anglickém jazyce. Od září 2018 pracuje jako lektorka dětských výtvarných kurzů v ateliéru Art Fabrika. S dětmi ji baví realizovat různé výtvarné projekty a nejraději pracuje s recyklačními materiály. Miluje dějiny umění a inspiruje ji dílo Jeana Cocteau, Marca Chagalla, Henriho Matisse a dalších. Ve Ville Pellé pracuje jako lektorka výtvarných kurzů pro děti od června 2021.

 

KLAUDIE HLAVATÁ

Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově a poté oddiplomovala na Akademii výtvarných umění v Praze. Po studiích začala učit na Základní umělecké škole Jana Hanuše na Břevnově, kde vyučuje výtvarný obor. V současné době se také věnuje volnému umění ve svém ateliéru v Nuslích. Pracuje na velkofomátových kolážích, které kombinuje s malbou a kresbou. V Ateliéru Pellé působí jako lektorka dílen pro školy a veřejnost..

SLEDUJTE NÁS