Škola ilustrace

 

Kdo je ilustrátor a jak se jím může člověk stát? Jak vypadá autorská kniha? Jakými technikami ilustrátoři pracují? Ateliér Pellé představuje nový formát tvůrčích dílen pro děti. Zveme mladé návštěvníky galerie k setkání s progresivními tvářemi současné ilustrace a k společnému tvoření. Umělci se ve spolupráci s Ateliérem Pellé chopí konceptu tvůrčí dílny i samotného lektorování a přivedou tak k životu jedinečný dialog mezi jejich tvorbou a návštěvníky galerie. Děti si tak budou moci pod taktovkou osloveného umělce v sobě objevit skrytý talent! 

 

Duben s Terezou Šiklovou – Relaxační noviny

24. dubna od 15 do 17 hod.

Jak to vypadá v redakci, když se připravuje nový výtisk novin? Někdo píše, někdo fotí, práce létá, není čas ztrácet čas. Během dílny budeme stříhat, trhat, lepit, malovat, kreslit, obtiskovat, hrát si s tvary a možná i trochu psát. Protože budeme redakce, tak budeme pracovat svižně, ale nebojte se, nebude to žádný stres. Na konci si každý odnese svoje čerstvé vydání novin.
 
Dílnu povede ilustrátorka Tereza Šiklová, absolventka UMPRUM. V loňském roce vyšla její autorská kniha Obr, za kterou obdržela nominaci Czechgranddesign v kategorii ilustrace. Nyní chystá další knížku, Příběh stromu, která vyjde v nakladatelství Xao.
 
 
 
 

Workshop je určený ro děti od 6 do 12 let

Cena 220 Kč/účastník dílny

(součástí vstupného je vstup na výstavu)

 

 

Květen s Jakubem Bachoríkem – Můj superhrdina

29. května od 15 do 17 hod.

Jak si představujete svého superhrdinu, jaké jsou jeho schopnosti, co nosí na sobě, v jakém žije prostředí? Co třeba „Řasák“, který se živí mořskými řasami a je proto velmi silný a zdravý a pomáhá čistit oceány? Během dílny navrhneme vlastního superhrdinu, vymyslíme mu jeho životní příběh a vytvoříme mu rozměrný filmový plakát. A samozřejmě nezapomeneme ani na superhrdinky! Dílnu povede Jakub Bachorík, který vystudoval Ateliér ilustrace a grafiky na UMPRUM v Praze. Věnuje se převážně ilustraci, se kterou hojně pracuje ve svých knihách, akrylových malbách a v neposlední řadě ve svých grafických pracích. Často se věnuje litografii, občasně linorytu a v posledních letech se jeho ilustrace promítá do velkoformátových dřevorytových tisků. V jeho ilustracích můžeme pozorovat jeho fascinace, které ho provází celý život a dále je v podobě příběhů a kreseb otiskuje do svých děl. Jakub má rád neprobádané zapomenuté světy, sci-fi náměty, krásu techniky, mystické výjevy ale taktéž nádheru denní rutiny, jakou je například autodílna starého mechanika v daleké vsi, kdesi mezi lesy a kopci.
 
 
 
 

Workshop je určený ro děti od 6 do 12 let

Cena 220 Kč/účastník dílny

(součástí vstupného je vstup na výstavu)

 

Partnerem Školy ilustrace je společnost FINEP