Program pro školy k aktuální výstavě

 

DEFINICE 

 

Kromě nabídky stálých dílen připravujeme ke každé z výstav v naší galerii speciální vzdělávací program související s výstavou. Tento program je určený pro MŠ, ZŠ, Gymnázia a SŠ a některé SOŠ. Zpravidla se jedná o tématické animace, tvůrčí dílny spojené s úvodem a prohlídkou do výstavy a díla. Jeho součástí jsou ale i klasičtěji pojaté komentované prohlídky výstav. Smyslem je skloubit interpretaci uměleckých děl s vlastní tvořivostí a otevřít galerii jako místo nabízející inspiraci, zážitek a prostor pro experiment.

S ohledem na různorodost výstav se neomezujeme základním výtvarným materiálem. snažíme se tvořit pomocí původních tvůrčích technik, nezvyklých postupů či netradičních pomůcek, se kterými není snadné se v běžné výuce setkat. Prostřednictvím těchto programů naplňujeme cíle stanovené v RVP, podporujeme rozvoj kritického myšlení a hlavně kreativity. 

Směřujeme účastníky k pochopení koncepce výstavy, autora i jeho díla v širším kontextu, na rozšíření kulturní rozhledu, multikulturní výchovu a práci s informacemi. Možnost experimentovat, ale hlavně si odnést autentický zážitek z procesu tvorby doprovázený vědomím vlastního rozvoje. Přinášíme tak do výuky empatii, přirozenou dětskou hru a kreativitu, tak aby děti získaly odvahu učit se a zkoušet nové věci.

Náš program a jeho dílny jsou interaktivní a dynamické, jsou vedeny zkušenými lektory, kteří dokáží reagovat na potřeby jednotlivých žáků, tříd a kolektivů.

 

 

JAK SE PŘIHLÁSIT

 

Líbí se Vám některý z našich programů, chcete přihlásit Vaši třídu? Přihlaste se prostřednictvím a vyplněním krátkého přihlašovacího formuláře a my se Vám ozveme. Samotné uskutečnění vybraného programu je možné na základě závazné rezervace / objednávky, nejlépe týden před požadovaným termínem programu. Rezervace jsou nutné z časových, prostorových i kapacitních důvodů. 

Nevíte si rady, máte nejasnosti nebo otázky k nabídce? Vynasnažíme se Vám  je zodpovědět, stačí když zatelefonujte naší koordinátorce doprovodných programů, která se Vám ráda bude věnovat.

Neradi telefonujete? Nebo potřebujete formulovat další informace nebo dotazy k programům písemnou formou? Dejte nám o sobě vědět a kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu, jsme tu pro Vás. 

 

CENA

 • Tvůrčí dílna / Workshop / Animace
  800,- Kč + vstupné 40,- Kč /žák 
  (pedagogický doprovod zdarma)

 

 

CENA

 • Komentovaná prohlídka výstavy
  500,- Kč + vstupné 40,- Kč /student
  (pedagogický doprovod zdarma)

 

 

CENA

 • Komentovaná prohlídka výstavy v AJ
  750,- Kč + vstupné 40,- Kč /student
  (pedagogický doprovod zdarma)

PROGRAM K VÝSTAVĚ RE:KONSTRUKCE

 

Ateliér Pellé nabídne k první výstavě roku 2019 – RE:KONSTRUKCE jedinečný program. Malíř Patrik Hábl v expozici pokračuje v monitorování možností malby prostřednictvím zacházení s obrazem a zkoumání parametrů jeho prožívání ze strany diváka. Je to zatím jeho nejobsáhlejší pražská samostatná výstava, ale především se jedná o provázanou prostorově-obrazovou konfrontační situaci, která zasahuje do všech tří pater výstavního prostoru a atakuje rovněž bezprostřední okolí budovy. Symbolicky tak spojuje exteriér a interiér, mikrosvět s makrosvětem a staví je na stejnou úroveň. Už to je s ohledem na Háblovu „klasickou“ podobu malby zajímavá informace. Svými projekty budí posledních pět let opakovaně pozornost v Česku, ale i v zahraničí, například Německu nebo Japonsku.

 

 

VSTUP DO PROSTORU / VSTUP DO OBRAZU

ROZHLÉDNĚME SE!

V každém prostoru se cítíme jinak. Působí na nás obvodové stěny, podlaha, strop, barva i výbava interiéru. Co když ale na stěnách nejsou obrazy, ale stěny přímo tvoří obrazy? Co když nevstupujeme do místnosti ale do samotného obrazu? Obrazy se před námi vynořují a zase zanořují a rozehrávají naši fantazii. Objevené výjevy v malbě rekonstruují naše pocity i vzpomínky. Abstraktní malba Patrika Hábla nás nechává vstoupit do ní samotné, uvádí nás do nového prostoru. V rámci dílny se zamyslíme nad funkcí samotného obrazu. V centru naší pozornosti bude barva. Vyzkoušíme si její míchání přímo na obraze bez použití štětců a prozkoumáme možnosti 3D obrazu.

VSTUPME!

Projděte výstavou Patrika Hábla. Reflektujte viděné – závěsný obraz, “procházka” po obraze, obraz jako objekt, stěny galerie pokryté zlatou barvou, rozmístění obrazů. Zastavte se ve “zlaté místnosti” a zamyslete se. Mohly by obrazy viset i na jiném místě? Co zobrazují? Jak byla barva nanesena na plochu obrazu? Jak se v prostoru cítíte? Inspirujte se umělcovou tvorbou a nanášejte barvu na plochu lepenky. Experimentujte, míchejte barvu, překrývejte vzniklé barevné plochy. Na závěr se obklopte obrazem a uvažujte, kde jste se ocitli díky vlastní tvorbě.

Vhodné pro děti od 6 do 15 let, délka programu ca 90 min.

lektorka: Veronika Strecká / Kateřina Švejdová

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

 

Kontakt

Koordinátorka Ateliéru Pellé

Kateřina Chabičová

školy@villapelle.cz

+420 739 006 570

Dostávejte program pro školy e-mailem

přihlaste se do našeho školního newsletteru

Pin It on Pinterest

Share This