Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

DERNISÁŽ A KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY S AUTOREM LUKÁŠEM MUSILEM

24. 11. 2019 @ 18:00 - 20:00

120Kč

Přijměte pozvání Galerie Villa Pellé a nechte se provést výstavou Azajtókzáródnak! výrazné osobnosti současného umění Lukáše Musila. Zjistíte, co se skrývá za tajemným názvem výstavy.

Sám autor vás provede posledními čtyřmi lety svého života a tvorby mezi Budapeští a Prahou. Nechte se okouzlit minimalisticky čistou sérií pláten zvířat, v níž uzavírá prvopočátky umění a v jednoduchých liniích hledá tenké hranice mezi kresbou, písmem, znakem a symbolem. Objevte jeho nejnovější brilantní konvolut expresivních “Tváří” na plátně, která ještě nedávno vznikala v Budapešti. Uchvátí vás symbolikou velkoformátových  děl s dominujícím průnikem horizontál a vertikál, tvořících kříž, jeden z nejstarších archetypů vůbec. Uvidíte také jak využil příležitost osadit zahradu galerie dvěmi monumentálními objekty, které speciálně pro ni navrhl.

Komentovaná prohlídka s autorem vám na jednom místě odhalí výstavu plnou kontrastů, monochromatických i celobarevných děl, která otevřou dveře k další poloze Musilovy práce a odhalí vývoj vlastních tvůrčích postupů posledních čtyř let i výhled do let budoucích. 

 

 

Lukáš Musil (*1984) si rychle vytvořil si zcela originální výtvarný styl s dominujícími liniemi a povýšil tatuáž, které se věnoval od roku 2006, na umělecké dílo. Pod pseudonymem MUSA byl jako jediný z českých tatérů prezentován na celosvětové tatérské výstavě v Musée du Quai Branly v Paříži. Od roku 2011 se věnuje volné tvorbě, v níž dominují opět linie a archetypální tvary. Tuto výtvarnou polohu poprvé představil v Alšově Jihočeské galerii v roce 2015. Progresivní vývoj, proměny charakteru obrazů a témat mohli diváci vidět dále v roce 2017 v pražském Mánesu, kde tehdy vystavil svá nejnovější díla. Žije v Praze a Budapešti.

 

VSTUPENKY

Místo konání

Villa Pellé
Pelléova 10
Praha 6, 160 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
‭+420 224 326 180‬
Webová stránka:
www.villapelle.cz

Pořadatelé

Porte z.s.
Villa Pellé