Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY AZAJTÓKZÁRODNÁK S KURÁTORKOU ALENOU BARTKOVOU

30. 10. 2019 @ 18:00 - 20:00

120Kč

Přijměte pozvání na jedinou kurátorskou prohlídku ze série komentovaných prohlídek výstavy Azajtókzáródnak! s kurátorkou Alenou Bartkovou, které pro Vás připravila Galerie Villa Pellé v rámci doprovodného programu výstavy.

Proč zvolila právě tento zvláštní název výstavy se dozvíte když se připojíte k její kurátorce Aleně Bartkové, nechte se provést minimalisticky čistou sérií zvířat, která navazuje na prvopočátky umění a v jednoduchých liniích hledá hranice mezi kresbou, písmem, znakem a symbolem. Objevte menší plátna expresivní série Tváří, která ještě nedávno vznikala v Budapešťském ateliéru. Nechte se uchvátit velkoformátovými díly s dominující horizontálou a vertikálou – archetypálním symbolem kříže či dvojicí monumentálních kruhových objektů, které Musil navrhl speciálně do zahrady galerie.

Výběr plný kontrastů, monochromatických i celobarevných pláten, která otevírají další polohu Musilovy práce osvětlí sama kurátorka, díky tomu tak na jednom místě budete moci sledovat vývoj tvůrčích postupů posledních čtyř let tohoto jedinečného všestranného umělce.

 

 

Alena Bartková energická historička umění, dynamická kurátorka se širokým přesahem, dlouholetá asistentka Aleše Veselého, spravující jeho dochované dílo i ateliér, absolvovala dějiny umění Palackého Univerzity v Olomouci a v současnosti působí jako vedoucí programového oddělení a kurátorka pro Muzeum umění a designu v Benešově. Její inovativní způsoby pojetí výstav mají často filosoficko-vzdělávací podtext, či reflektují aktuální společenskou situaci. Z publikační činnosti stojí za zmínku kolektivní kniha Umělec vila bazén o efektivitě uměleckého vzdělávání na základě níž pak založila platformu Artedu věnující se umělecko- vzdělávacím projektům.

 

VSTUPENKY

Místo konání

Villa Pellé
Pelléova 10
Praha 6, 160 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
‭+420 224 326 180‬
Webová stránka:
www.villapelle.cz

Pořadatelé

Porte z.s.
Villa Pellé