Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Komentovaná prohlídka výstavy ŠLITR ŠLITR ŠLITR

6. 2. 2020 @ 18:30 - 20:00

90Kč – 120Kč
Komentovaná prohlídka výstavy ŠLITR ŠLITR ŠLITR

6. února v 28 hodin provede kurátorka Daniela Kramerová návštěvníky rozsáhlou instalací ojedinělých kreseb Jiřího Šlitra, hudební a divadelní osobnosti, o které veřejnost tuší, že se zabýval také kresbou.

Je proto nejvyšší čas tuto významnou část jeho života opět představit v plné šíři. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou možnost vidět díla, která byla součástí boomu české umění a karikatury v 50. a 60. letech, nově objevenou korespondenci s Jiřím Voskovcem a dosud nevystavené originály.

Jiří Šlitr (15.2. 1924 – 26.12.1969) je znám především jako brilantní a osobitý kreslíř. Kromě klasické černobílé produkce se Šlitr věnoval i práci s barvou – různé typy barevných kreseb – fixy, pastely, lavírované kresby. Šlitrova pozůstalost i soukromé sbírky nabízejí i příklady malířské tvorby v různých technikách – od akvarelu, přes temperu po několik olejomaleb. O Šlitrově díle lze přemýšlet i v kontextu avantgardní malířské tvorby. Inspirační souvislosti lze sledovat například k lavírovaným kresbám Paula Kleea, surrealistické fantazijní kresbě i naivizující grotesce Jeana Dubuffeta, či například českým současníkům ze skupiny Máj.

 

 

 

 

 

 

Místo konání

Villa Pellé
Pelléova 10
Praha 6, 160 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
‭+420 224 326 180‬
Webová stránka:
www.villapelle.cz

Pořadatelé

Porte z.s.
Villa Pellé