Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Patrik Hábl – RE:KONSTRUKCE

5. 2. 2019 - 5. 4. 2019

60Kč – 90Kč
Patrik Hábl – RE:KONSTRUKCE

 

Patrik Hábl Asijská scenérie, olej na plátně, 2017

Patrik Hábl   *1975    ⏤   Patří mezi nejviditelnější představitele české neštětcové malby své generace. Svými projekty budí posledních pět let opakovaně pozornost v Česku, ale i Německu nebo Japonsku. Jeho dynamický asociativní rukopis vznikl jako syntéza postupů abstraktní malby a monotypu. To, kromě Háblova přirozeného smyslu pro experiment, do jisté míry odráží také jeho školení u Pavla Nešlehy na UMPRUM a grafice u Vladimíra Kokolii na AVU.

Hábl malbu vnímá jako osvobozené médium, subjektivní materii s univerzálním přesahem, ze které se skládá svět, proto mu nedělá problém do něj jejím prostřednictvím intervenovat. Dokázal to například svými velkorysými projekty v kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze, kde své kompozice použil jako substitut za jiné plátno, aby vzápětí v Centru současného umění DOX malbou „vystavěl“ jedno celé patro věže.

Zatím naposledy malířskou site specific invazí rozehrál letos prostor oceňovaného polyfunkčního domu DRN od Stanislava Fialy na pražské Národní třídě. Patrik Hábl pokračuje v monitorování možností malby prostřednictvím zacházení s obrazem a parametry jeho prožívání ze strany diváka také v galeriích.

RE:KONSTRUKCE připravená pro Galerii Villa Pellé je nejen Háblovou největší pražskou samostatnou výstavou, ale především otevřeným projektem, který konfrontuje právě tradiční obraz a jeho zažité vnímání s Háblovými překvapivými instalacemi malbou. Jde při něm nejen o experimentální „rekonstrukci“ architektury v obraz, ale i proměnu divákova vědomí. Výstava zároveň představí výběr autorových nejvýznamnějších projektů z Česka i zahraničí, které naznačí způsob autorova výtvarného uvažování a vystaví kontext obrazové realizaci, která vznikne na místě.

kurátor: Radek Wohlmut

 

DOPROVODNÉ PROGRAMY

 

Místo konání

Villa Pellé
Pelléova 10
Praha 6, 160 00 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
‭+420 224 326 180‬
Webová stránka:
www.villapelle.cz

Pořadatel

Porte z.s.
Telefon:
+420224326180‬
E-mail:
info@porteos.cz
Webová stránka:
www.porteos.cz