PROGRAM PRO VEŘEJNOST

TVŮRČÍ DÍLNY PRO DĚTI

Během tvůrčích dílen, které lektoři Ateliéru Pellé vytvořili k výstavě Radek Pilař 90, pronikneme do tajuplných krajin jeho animovaných filmů a pomocí techniky malby a koláže budeme vytvářet vlastní fantazijní svět plný neobvyklých tvarů, barev a bytostí. Během tvůrčích dílen dále experimentálně propojíme pohyblivý obraz a zvuk, prohlédneme méně známé animované filmy R. Pilaře, naučíme se základní animační postupy a zakouzlíme si s barevnými světly tvary a strukturami. Detailně se budeme věnovat také struktuře a objektům, které Radek Pilař vytvářel a využíval k tvorbě.

 

TAJEMNÉ SKŘÍŇKY 14.11./28.11.2021, 15:00 – 16:30

Jak to vypadá, když se propojí malování, fotky a drobné předměty do uměleckého díla? S umělkyní Terezou Šimkovou se seznámíme s méně známou částí tvorby R. Pilaře, zaměříme se na jeho prostorové malby nebo asambláže. Budeme si hrát s vrstvením, průhledy, strukturami, otisky a barvami a hledat příběhy, které se nám během experimentů zrodí pod rukama.

HÝBEJ SE! 12.12.2021 / 31.1.2022, 15:00 – 16:30

Je možné oživit docela obyčejné skleněné střepy? Během tvůrčí dílny si na výstavě Radka Pilaře prohlédneme animovaný film Písnička pro sklíčka, hravou formou si vysvětlíme základní animační postupy a ponoříme se do tvorby vlastního krátkého pohyblivého obrazu. Čeká nás odpoledne plné kouzel s barevnými světly, tvary a strukturami pode vedením umělkyně Lucie Fryčové.

(S)NOVÉ BYTOSTI 9.1. / 13.2.2022, 15:00 – 16:30

Může se z nechtěné kaňky, utrženého papírku a kousku vody zrodit nová bytost? S malířkou Klaudií Hlavatou se ponoříme do experimentu s technikami malby a koláže, k tvorbě nás bude inspirovat probíhající výstava Radka Pilaře a snový svět jeho animovaných filmů.

 

Tvůrčí dílny jsou vhodné pro děti od 6 do 10 let, vedou lektorky Ateliéru Pellé

Cena: 120 Kč / účastník dílny

Zájemci o dílny se mohou hlásit na: dilny@villapelle.cz

SLEDUJTE NÁS