Vítáme Vás v naší jeskyni. Máme ji tu už mnoho tisíc let. Není vidět ani na krok, a přece… jako bychom zahlédli cosi známého. Přistupte blíž. Posviťte si. Rozeznáváte podoby lidí a zvířat? Máte chuť se připojit a podobně jako pravěký člověk „přispět na zeď“ svým obrázkem?

Pak neváhejte a přijďte k nám do Villa Pellé v neděli 5. 2. od 14:30 na ukázkovou tvůrčí dílnu zdarma.

S lektorkou Mirkou si budeme povídat, hrát a hlavně tvořit na téma PRAVĚK. Barevná světla použijeme na hru se stíny. Budeme obkreslovat, malovat uhlem, křídou, rudkou. Zkusíme negativní kresbu gumováním, k našim jeskynním malbám využijeme i mazání a roztírání.

Otevřený kurz pro děti od 4 do 10 let, každou druhou neděli v GALERII VILLA PELLÉ vždy od 14.30 do 16.30 hod.

NEDĚLNÍ ŠKOLA aneb PROČ JE TO UMĚNÍ?
Baví vaše dítě výtvarné umění a je stále plné otázek? Baví ho prostředí galerie a rádo si prohlíží obrázky? Baví ho tvořit? Přesně to s námi může každou neděli dělat a
dozví se zajímavosti ze světa dějin umění. Každou druhou neděli si děti společně s naší lektorkou mohou prohlédnout galerii, popovídají si o tématu z dějin umění a hurá na tvoření.
Můžeme se setkávat přímo ve výstavě mezi obrazy, nebo si společně hrát na útulné půdě. Nabízíme netradiční výtvarné činnosti. Lekce pojímáme jako zážitkové vzdělávání, při kterém jde o rozvíjení
tvůrčích postupů a aktivní jednání dítěte samotného. Věkově smíšené skupiny vítáme. Vzájemně se tak učíme respektu k individualitě a originalitě druhého. Rodiče / doprovod dítěte si mezitím mohou v klidu prohlédnout výstavu, posedět v naší kavárně.
Délka lekce: 120 min
Vstup na jednotlivou lekci kurzu: 90 Kč/ dítě/ 60 Kč dospělý doprovod
Lektorka: MgA. Mirka Vitásková
Rezervace a jiné informace: dilny@villapelle.cz, tel.: 725 537 142
Villa Pellé se nachází nedaleko stanice metra A Hradčanská.