Nedělní škola umění hrou

Výtvarný kufřík II.

Nedělní škola umění hrou: Výtvarný kufřík II je určený pro všechny děti, které mají zájem prozkoumat svůj tvůrčí potenciál a objevit různobarevný svět umění ukrytý ve výtvarném kufříku. Pravidelné kreativní dílny nabídnou nejen možnost učení, ale také radost z vlastní tvorby a objevování nových dovedností.

V průběhu druhého běhu dílen se budou děti věnovat různým uměleckým technikám, mezi něž patří tiskové techniky, asambláž, kyanotypie, textil, origami nebo streetart. Každá technika bude spojena s prezentací jednoho významného umělce, jenž se dané technice věnoval a zanechal nesmazatelnou stopu ve světě umění. Díky tomu budou děti mít jedinečnou možnost inspirovat se talentovanými umělci a přenést svou kreativitu do praktické tvorby.

Během lekci se naučí jak tvořit prostorové objekty a sochy, vytvářet loutky s vlastním charakterem, vyzkoušíme si umělecké techniky tkaní a tisku a objevíme magii keramiky a papírmaše. Navíc se pokusíme zachytit krásu textilního umění a vytvoříme vlastní vlajky plné barvy a výrazu.

Seriál výtvarných dílen pro děti v prostředí galerie. Lekce vedou lektorky Ateliéru Pellé. Vhodné pro děti od 6 do 12 let, není vhodné pro předškolní děti. Nutné vhodné oblečení, které se může umazat nebo zničit. Veškerý materiál, pomůcky a barvy jsou v ceně vstupenky.

Harmonogram 1. pol. 2024:

11. 2.  Papírová koláž – Destrukce fotografie – Jiří Kolář
25. 2. Mobilní sochy – Alexander Calder
10. 3. Potisk látky – sítotisk a linoryt — Leah Higgins
24. 3. Kyanotypie – Susan Murie
7. 4. Pinhole – výroba krabice a domácí fotografie… Leonardo Da Vinci
21. 4. Origami art – Joseph Wu
5. 5. Bod, mřížka, perforace – Alena Kučerová
19. 5. Streetart – Pasta Oner
2. 6. Razítka, geometrická abstrakce – Jajoi Kusama
16. 6. Asambláž „Flowers“ Krištof Kintera

  1.  

Seriál výtvarných dílen pro děti v prostředí galerie. Lekce vedou lektorky Ateliéru Pellé. Vhodné pouze pro děti od 6–12 let, není vhodné pro předškolní děti. Nutné vhodné oblečení, které se mohou umazat nebo zničit. Veškerý materiál, pomůcky a barvy jsou v ceně vstupenky.

KDY   od 11. 2. 2024 do 16.6. 2024, každou druhou neděli – viz harmonogram od 14.00 do 15.30 hod.

KDE     v Galerii Villa Pellé, Pelléova 91/10, Praha 6 – Bubeneč

CENA   za kurz o 10 lekcích je 2200 Kč / jednorázový vstup při volné kapacitě kroužku 240 Kč

JAK     přihlásit se můžete on-line prostřednictvím portálu GOOUT níže nebo si rezervovat místo na e-mailové adrese dilny@villapelle.cz

INFO   více informací na e-mailu: dilny@villapelle.cznebo na tel.:  +420 224 326 180​‬