Srdečně zveme na akce, které jsme připravili k výstavě ilustrační tvorby malířky, spisovatelky a kreslířky Daisy Mrázkové.

KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY VÝSTAVOU
s kurátorem Janem Rousem a s Helenou Šantavou, která graficky upravila některé knížky Daisy Mrázkové a je spoluautorkou scénografie výstavy, čtvrtky 14. 12. a 25. 1. od 18 hodin, sobota 6. 1. od 16 hodin.


PŮDA PLNÁ PŘÍBĚHŮ / stálá součást výstavy
Jak se dělá kniha? Víte, co je maketa? Psací stroj? Koláž? Tiráž? Titulní strana? Obsah? Ne-li, přijďte si napsat, graficky upravit, nakreslit a odnést svou knížku na motivy pohádkových příběhů Daisy Mrázkové.

 

 

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ A DÍLNA S KEJKLÍŘEM

MŮJ MEDVĚD FLÓRA, 14. 1. 15:00 / divadýlko pro děti

Pohrávání si s knížkou Daisy Mrázkové o nalezeném medvídkovi na hraní pro všechny, kdo si rádi čtou, představují, vymýšlejí a mají chuť hrát si. 3–9 let, 45 minut, 90 Kč

FLÓRA A JINÍ MEDVĚDI, 14. 1. 16:00 / divadelní dílna pro děti
Přineste si svého medvěda a zahrajme si s ním divadlo! Jak mluví, tančí, brečí i hlučí.
5–9 let, 60 minut, max. 15 dětí, rezervace: dilny@villapelle.cz, 90 Kč

HALÓ, JÁCÍČKU!, 28. 1., 15:00 / divadýlko pro děti
Pohádka o tom, jak si zajíček s veverkou svým kamarádstvím udělali svět krásnější, a že ho takový můžete mít i vy. 4–10 let, dospělí, 45 minut, 90 Kč

 

WORKSHOPY PRO VEŘEJNOST

Co by se stalo, kdyby…, 26. 11., 15:00
Co kdybychom se mohli proměnit v mravenečky a vlézt do kouzelných knížek Daisy Mrázkové? A co kdybychom v pohádkovém světě plném pestrých barev odhalili některá kouzla, která s nimi Daisy uměla provádět? Přijďte zjistit „Co kdyby…?” do naší galerie a zažít pohádkově kouzelnou radost z tvoření.
od 5 let, s Magdalénou Rokosovou

Dobrodružství Dálky, 7. 1., 15:00
Dekalky a olejové papíry
Vytváříme neznámé krajiny a prostředí s příběhem. Ocitneme se na podivně tvarované vesmírné planetě, v městské džungli plné roztodivných květin, či na vyprahlé poušti se skálami a kameny? Necháme se překvapit, co nám vznikne pod rukama a co se v krajině bude odehrávat.
od 4 let, s Alžbětou Zemanovou

Malý a velký, blízký a daleký, 21. 1., 15:00
Barvy, pigmenty a akvarel
Podíváme se na svět z různých úhlů pohledu, z podlahy jako mravenec, z výšky jako slon, ze vzduchu jako moucha, a tak dál. Vyzkoušíme si namíchat svůj odstín barvy a napnout papír na malování akvarelem. Nezůstane ale jen u toho, vše, co zaznamenáme, použijeme do vlastního příběhu.
od 6 let, s Terezou Říčanovou

Délka tvůrčích dílen: 1,5h až 2 h / Kapacita: max. 20 dětí, rezervace: dilny@villapelle.cz

S autem, slonem, mravencem pralesem se ženem!
10. 12., 15:00
Animační dílna s lektorkami Ultrafun.
Jistě víte, jak vypadá auto. Stejně jistě víte, jak vypadá slon a mravenec. Víte ale, jak vypadá takový prales? A tvorové, kteří ho obývají? Dovedete si vůbec představit, jak překvapení budou, až vás v pralese potkají? Přijďte si natočit svůj veselý pralesní film. Můžete se stát hlavními hrdiny dobrodružného příběhu, který sami nakreslíte, rozpohybujete i zrežírujete!

Délka tvůrčí dílny: 1,5h až 2 h / od 5 let, kapacita: 10 dětí, 90 Kč, rezervace: dilny@villapelle.cz

 

TVŮRČÍ DÍLNY PRO ŠKOLY NA OBJEDNÁNÍ

CO BY SE STALO, KDYBY…

Komentovaná prohlídka s tvůrčí dílnou s lektorkou Magdalenou Rokosovou

Literárně-výtvarná dílna. Co kdybychom se mohli proměnit v mravenečky a vlézt do kouzelných knížek Daisy Mrázkové? Co kdybychom v pohádkovém světě plném pestrých barev odhalili některá kouzla, která s nimi paní ilustrátorka uměla provádět? A co kdybychom stejně jako hrdinka její knížky našli nějakého medvídka či jiné zvířátko a vytvořili pro něj pohádkový svět, kde se bude cítit doma? Přijďte zjistit „Co kdyby” do naší galerie a zažít pohádkově kouzelnou radost z tvoření.

Délka tvůrčí dílny: 90 min / Kapacita dílny: dle dohody / Cena za dílnu: min 1000 Kč / skupiny nad 17 dětí 60 Kč / dítě /

Rezervace dílen a divadelních představení: dilny@villapelle.cz