DOPROVODNÝ PROGRAM K VÝSTAVĚ WALL STREET

 

 

MŮJ SUPERHRDINA

12. 6. 2022 14.30–16.00

Během dílny se děti osobně setkají s aktuálně vystavujícím umělcem Bill the Hobo. Hlavním umělcovým tématem poslední doby je superhrdinství a tak se děti mohou těšit na odpoledne plné super schopností a především výtvarnou tvorbu se spreji, akrylem i fixy. Dílnu povede Bill the Hobo a lektorka Ateliéru Pellé.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

14. 6. 2022 18.00–19.30

Komentovaná prohlídka výstavy Wallstreet s kurátorem Radkem Wohlmuthem a umělci.

 

OD PÍSMENE K DOMU

19. 6. 2022 14.30–16:00

Existuje propojení mezi písmeny a architekturou? Účastníci se nechají inspirovat aktuálně vystavujícím umělcem Zeb One, během dílny si zkusí vytvořit obraz z vlastních iniciál a poté zkusí z plochy přejít k vytvoření modelu celého domu. Dílnu povede lektorka Ateliéru Pellé.

 

VSTŘÍC BUDOUCNOSTI

10. 7. 2022 14.30–16:00

Účastníci si v rámci workshopu budou představovat život na planetě Zemi za 1000 let, až člověk propojí své schopnosti se schopnostmi rostlin a zvířat. Během dílny se budou inspirovat tvorbou aktuálně vystavujícího umělce X-Doga a své vize budoucnosti zkusí převést do soch. Dílnu povede lektorka Ateliéru Pellé.

 

SYMPOZIUM – STREET ART ČTYŘIKRÁT JINAK

18. 7. – 21. 7. 2022 

Prostřednictvím aktuální výstavy Wallstreet se děti seznámí se street artem a jeho technikami. Jaké podoby může mít umění na ulici? Může jít o sochu, obraz, ale také zvukovou instalaci nebo happening. A jaký je rozdíl mezi dobrým uměleckým dílem a vandalismem? V průběhu sympozia děti navrhnou své vlastní street artové dílo, vyzkouší si práci v ploše i v prostoru. Součástí programu bude také setkání s vystavujícími umělci, kteří vystupují pod jmény X-DOG a OBIC.

VÍCE O SYMPOZIÍCH

 

MĚSTO SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ

31. 7. 2022 14:30 – 16:00 

Inspirací této dílny bude tvorba aktuálně vystavujícího umělce, který si říká Tron. Jaké by to bylo zaplnit celé město svými kresbami, malbami, vzkazy, představami a přáními? Účastníci společně vytvoří model neexistujícího města, který pomocí sprejů a fixů celý zaplní graffiti uměním. A na závěr se do tohoto roztodivného města vydáme na procházku. Dílnu povede lektorka Ateliéru Pellé.

 

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

3. 8. 2022 18:00 – 19:00 

Komentovaná prohlídka výstavy Wallstreet s kurátorem Radkem Wohlmuthem a umělci.

 
 

SYMPOZIUM – UDĚLEJ SVŮJ PIECE

1. 8. – 4.8. 2022

Láká vaše dítě tvorba se sprejem a zároveň se bojíte, abyste v něm nezasévali semínko k vandalismu? Od toho je tu sympozium Udělej svůj piece!. Během čtyř dnů se děti prostřednictvím aktuální výstavy Wallstreet seznámí s graffiti artem a na vlastní kůži zažijí, jaké to je být writerem a navrhovat vlastní mural. Společně se také zamyslí nad tím, co odlišuje dobré umělecké dílo od vandalismu. Součástí programu bude setkání s vystavujícím umělcem, který vystupuje pod jménem Tron. Povedou lektorky Ateliéru Pellé. Vhodné pro děti od 6 do 12 let.

VÍCE O SYMPOZIÍCH