DVEŘE VÝSTAVY AZAJTÓKZÁRODNAK SE ZAVÍRAJÍ

 

Aby něco nového mohlo začít, musí vždy také něco skončit. S tímto nezadržitelným koloběhem se i u nás v Galerii Villa Pellé setkáváme s každým, střídáním výstav. Tentokrát jsme se však rozhodli, že nic neponecháme náhodě a s končící výstavou Lukáše Musila se rozloučíme opravdu ve velkém stylu! V posledních třech dnech je připraveno pásmo několika událostí. Za všechny akce nás dovolte upozornit na páteční křest dlouho očekávaného katalogu, kterým celý tento víkend zahájíme. I díky Vašemu převelikému zájmu, jsme se rozhodli, že netradičně uspořádáme toto pásmo a s výstavou se tak společně rozloučíme ve velkém stylu! Itinerář naší spanilé jízdy můžete vidět níže.

 

Kilépés kezdete. Kérem vigyázzanak, Az ajtók záródnak!

 

 

 

 

22. 11. OD 17:00 (dějství první)

Křest katalogu 

Sborník, který podrobně mapuje nejen tvůrčí vyvrcholení v podobě výstavy Azájtókzáródnák, ale hlavně předchozí čtyři roky práce autora. Převážně vizuální publikace, která srozumitelně a současným jazykem dokumentuje budapešťskou cestu autora od malby k aktuální tvorbě objektů. Po domluvě s autorem a vydavateli katalogu jsme se z organizačních důvodů rozhodli udělat akci jen o pár kilometrů dále, akce nebude u vstupu zpoplatněna, stejně jako, že dorazíte v hojném počtu! Více o místě i čase naleznete na události v odkazu zde

 

 

 

SOBOTA 23. 11. V 15:00 (dějství druhé)

Víkendová tvůrčí rodinná dílna s Lukášem a happeningem


Využijte poslední možnost tvořit s Lukášem Musilem společně, sebe i děti na tvůrčí dílnu! Tentokrát se s dětmi pustíme do vybraných stěn expozice a rozloučíme se tak ve velkém stylu! Těšit se můžete na neobvyklý zážitek, který slibuje nejen závěrečný happening a malé překvapení pro každého z účastníků.

 

VSTUPENKY ZDE     

Vstupné: 120 Kč účastník

 

 

 

SOBOTA 23. 11. V 17:00 (třetí dějství)

Komentovaná prohlídka výstavy

Po předchozím programu dílny a happeningu bude následovat bude komentovaná prohlídka s kurátorkou Alenou Bartkovou a Lukášem Musilem ve formátu Kurátor vs. Umělec. Sám autor vás provede posledními čtyřmi lety svého života a tvorby mezi Budapeští a Prahou, okouzlí minimalisticky čistou sérií pláten zvířat, v níž uzavírá prvopočátky umění a v jednoduchých liniích hledá tenké hranice mezi kresbou, písmem, znakem a symbolem. Objevte jeho nejnovější brilantní konvolut expresivních “Tváří” na plátně, která ještě nedávno vznikala v Budapešti.

 

VSTUPENKY ZDE     

Vstupné: 120 / 60 Kč⎱ plné / snížené

NEDĚLE 24. 11. V 18:00 (závěrečné dějství)

Dernisáž výstavy a komentovaná prohlídka výstavy

V rámci hesla, že dobří lidé se vždy vejdou, navyšujeme kapacitu stávající avizované prohlídky až k samotnému prasknutí a maximu nosnosti galerijních podlah. Čím víc, tím líp. Otevřete dveře k další poloze autorovy práce a odhalíte vývoj jeho tvůrčích postupů posledních čtyř let i výhled do let budoucích, také budte mít příležitost také uvidět jak Lukáš Musil využil příležitost osadit zahradu galerie dvěmi monumentálními objekty, které speciálně pro ni navrhl.

 

VSTUPENKY ZDE     

Vstupné: 120 / 60 Kč⎱ plné / snížené