Koncertní vystoupení renomovaného kanadského houslisty Atise Bankase a českého klavíristy Norberta Hellera. Zazní kompletní provedení skladeb pro housle a klavír Franze Schuberta.

Atis Bankas, původem Litevec, který emigroval v roce 1982, působí v Torontském symfonickém orchestru, je držitelem mnoha významných ocenění, hráčem v mnoha zajímavých hudebních tělesech a zároveň skvělým učitelem. Více informací:
http://www.tso.ca/en-ca/About-the-TSO/Members-of-the-Orchestra/Musician/Atis-Bankas.aspx

Norbert Heller je renomovaný český klavírista, který koncertuje v mnoha zemích Evropy, ale také v USA (New York, Chicago, Washington D.C., Phoenix), Japonsku (Nagoya, Osaka, Tokyo – Casals Hall). Kromě recitálů se pravidelně se věnuje hudbě komorní, hlavně jako partner houslistů a pěvců. Jeho bohatá diskografie obsahuje tituly z tvorby Beethovena, Brahmse, Smetany, Šostakoviče, Musorgského. Nahrává také na historický nástroj tzv. „hammerklavier“. Snímek sonát Franze Schuberta, realizovaných na „hammerklavier“ Konrada Graffa na zámku v Libochovicích, byl oceněn prémií Českého hudebního fondu jako Nahrávka roku. Je prvním českým  klavíristou, který kompletně nahrál všechny Mozartovy klavírní sonáty.
Více informací: http://www.norbertheller.cz