Justin, skvělý britský písničkář žijící v Praze, vytvořil spojením folku, blues a jazzu dynamický styl, který doplňuje charismatickým a soulovým hlasem. V současnosti spolupracuje s Lenkou Dusilovou,  Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Vladimírem Mertou či skupinou Sunflower Caravan.

Poslechněte si: http://bandzone.cz/justinlavash a přijďte!

Pořádá Prague Music Performance.

TRIPPING THE LIGHT FANTASTIC: První barvou je Blues
60 minut interaktivního koncertního setu – kombinace hudby / světel / projekce – filtrovaného prismatem blues, nabízí anglický zpěvák, kytarista a skladatel Justin Lavash spolu s americkým filmařem a videoproducentem Darellem Jónssonem. V kombinaci s Michaelem Kyselkou, hráčem na foukací harmoniku, vznikne ojedinělá, iluminační a propracovaná show, která nás zavede až ke kořenům Delta Blues a její elektrické, drsné a spontánní podoby, která uhrane posluchače se sluchátky stejně jako tanečnici na parketu.

Lavash hraje na akustickou kytaru klasickou vybrnkávací technikou a spolu s pomocí bottlenecku a efektů vytvoří celý orchestr, jemuž dominuje klenutým, něžným i agresivným vokálem. Vypráví příběhy v duchu tradice folk bluesových minstrelů, umocněné vizuálním uměním Jónssona, který spontánně reaguje a improvizuje, či vizuálně sleduje děj písní a večeru tak přidává další zážitkový rozměr.
Reminiscencí dřevního blues se přiblížíme k „ďáblově truhle“, ze které přeskocí jiskra a zažhne elektrickou vibraci městského poválečného ramblerského stylu, leckdy temného, explosivního a nepředvídatelného. Spolu s digitální čarokresbou se tak naplňuje vize blues 21. století dnešního globalizovaného světa.

Justin má letitou zkušenost v Evropě i Americe coby jazzový, folkový a bluesový hudebník. Nyní žije v Praze a spolupracuje pracuje s mnoha respektovanými umělci, například Lenkou Dusilovou.  Darrell Jónsson v rámci svého projektu Urban Space Epics pojí video, filmu a fotografii a je autorem workshopů s experimentálními médii v pražské Meet Factory.