SPECIÁL ATELIÉRU PELLÉ

 

 

 

ŠKOLA ILUSTRACE

 

Kdo je ilustrátor a jak se jím může člověk stát? Jak vypadá autorská kniha? Jakými technikami ilustrátoři pracují? Ateliér Pellé představuje nový formát tvůrčích dílen pro děti. Zveme mladé návštěvníky galerie k setkání s progresivními tvářemi současné ilustrace a k společnému tvoření. Umělci se ve spolupráci s Ateliérem Pellé chopí konceptu tvůrčí dílny i samotného lektorování a přivedou tak k životu jedinečný dialog mezi jejich tvorbou a návštěvníky galerie. Děti si tak budou moci v průběhu školního roku vyrobit autorskou knihu pod taktovkou osloveného umělce a objevit v sobě skrytý talent! 

 

Leden 2022 s Evou Horskou

Dvě lednové dílny Školy ilustrace povede ilustrátorka Eva Horská, která ke své tvůrčí cestě říká: „Moje studium na VŠUP bylo hlavně hledáním možností vyjádření se a zkoumáním hranice mezi užitým a volným uměním. Pár let po škole jsem potkala Jakuba, založili jsme spolu grafické studio Upupaepop a rodinu. Dělám v našem duu ilustrace. Mám ráda příběhy na hranici reality. Ráda je čtu, díky dětem se vracím k pohádkám. Kresba mě vtáhla do svých spárů svými možnostmi vyjádření se, je pro mě zdrojem inspirace a místem svobody. Ilustrovala jsem knihu Rozára a Černý Petr.“

 

16.1.2022 15:00 – 17:00 / Škola ilustrace „CIK CAK“                                                                                                                                                  

V rozmanitém světě papíru lze vytvářet všelijaké tvary, měnit jejich barvu, překládat a proměňovat jejich výslednou podobu. V naší dílně budeme společně hledat tyto roztodivné tvary a vytvářet trojrozměrné objekty jejich vzájemným spojováním. Fantazii se meze nekladou!
 

Workshop je určený ro děti od 6 do 12 let

Cena 220 Kč/účastník dílny

(součástí vstupného je vstup na výstavu)

 

30.1.2022 15:00 – 17:00 / SPECIÁLNÍ Škola ilustrace PRO DOSPĚLÉ

Speciální dílna pro dospělé se zaměří na práci s papírem a jeho možnostmi (vytváření různých tvarů, překládaní a změnu barvy), které proměňují jeho výslednou podobu.
V naší dílně budeme společně hledat tyto roztodivné tvary a vytvářet trojrozměrné objekty jejich vzájemným spojováním. Fantazii se meze nekladou!
 
 
Workshop je určený pro zájemce od 15 let
 
Cena 220 Kč/účastník dílny
 
(součástí vstupného je vstup na výstavu)

 

 

Únorové karnevaly

Měsíc únor se tradičně nese v duchu masopustu a karnevalu, společně s ilustrátorkou a animátorkou Annou Mastníkovou, která se zaměřuje především na klasickou kreslenou a loutkovou animaci. Věnuje se také výrobě animačních loutek a autorských hraček. Jako lektorka společnosti Ultrafun vede workshopy klasické animace pro děti i dospělé.

 

20.2.2022 15:00 – 17:00 / „Carnevale“ s Annou Mastníkovou

Také to cítíte ve vzduchu? Taneční rej, nespoutaná zábava, dobré jídlo a pití…ano, masopustní čas je tady! Zveme vás na další tvůrčí dílnu s oblíbenou ilustrátorkou Annou Mastníkovou, s kterou se pustíme do výroby tahacích papírových panáčků a zvířat. Na konci dílny pozveme všechny nově vzniklé figurky do bujarého karnevalového průvodu!

 

Workshop je vhodný pro děti od 7 do 12 let

Cena: 220 Kč/účastník dílny

(součástí vstupného je vstup na výstavu)

Partnerem Školy ilustrace je společnost FINEP

 

NEDĚLNÍ ŠKOLA UMĚNÍ HROU 

Proč je výhodné naučit se kreslit nůžkami?
Jaká výtvarná technika odhalila tajemství běžícího koně?
A kolik podob může mít obloha?
Nedělní škola umění hrou nabídne odpověď na kdejakou otázku!

Který renesanční umělec dokázal vidět v kusu kamene hotovou sochu? Jste si jistí, že tráva je opravdu zelená? A lze prohlásit obyčejné jízdní kolo za umělecké dílo? Kurz Nedělní škola umění hrou je určená zvídavým dětem, které baví tvořit. Každé dva týdny se seznámí s velikány příběhu umění, např. Caravaggio, Michelangelo nebo Aj Wej Wejem, budou se moct obeznámit s jejich originálním životním přístupem a nechají se jím inspirovat k vlastní výtvarné tvorbě. Kurz je koncipovaný jako pololetí cyklus, během kterého si děti budou vytvářet svoji malou vlastní knížku dějin umění, proto doporučujeme zakoupit si předplatné na celý průběh kurzu. Nedělní škola probíhá v prostorech galerie Villa Pellé a v přilehlé zahradě. Výtvarné pomůcky a materiál bude zajištěn. Vhodné pro děti od 6 do 12 let. Maximální kapacita kurzu je 12 dětí.

Probíhá v galerijní klubovně a v zahradě. Výtvarné pomůcky a materiál bude zajištěn. Vhodné pro děti od 6 do 12 let. Maximální kapacita kurzu je 12 dětí.

 


 

KDY   od 13. 2. 2022 do 19.6. 2022, každou druhou neděli od 15.00 do 17.00 hod.

KDE     v Galerii Villa Pellé, Pelléova 91/10, Praha 6 – Bubeneč

CENA   za kurz o 10-ti lekcích je 1350,- Kč / jednorázový vstup při volné kapacitě kroužku 150 Kč

JAK     přihlásit se můžete on-line prostřednictvím portálu GOOUT níže nebo si rezervovat místo na e-mailové adrese dilny@villapelle.cz

INFO   více informací na e-mailu: dilny@villapelle.cznebo na tel.:   +420 731 793 516

 

Tematický harmonogram dílen NŠUH – 2. pol.

13.2. Tereza Šimková – Caravaggio

27.2. Klaudie Hlavatá – Tvůrce mozaiky u svaté Sofie

6.3. Lucie Fryčová – Michelangelo

27.3. Klaudie Hlavatá – Georges Seurat

10.4. Tereza Šimková – Marcel Duchamp

24.4. Eliška Němejcová – Vasilij Kandinskij

8.5. Lucie Fryčová – Caspar David Friedrich

22.5. Eliška Němejcová – Frida nebo Joan Miró

5.6. Klaudie Hlavatá – Picasso

19.6. Tereza Šimková – Aj Wej Wej

Kontakt

Pelléova 91/10
160 00 Praha 6
mapa

+420 224 326 180
info@villapelle.cz

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

ÚT – NE  13 – 18 h.