LETNÍ DĚTSKÁ SYMPOZIA VE VILLE PELLÉ

Milé děti, vážení rodiče dovolte, abychom vám oznámili, že od 1. 4. 2021 přijímáme závazné přihlášky na naše letošní tematická letní dětská sympozia s názvy a tématy PO STOPÁCH BAUHAUSU (9. – 12.8.) a AVANTGARDA OČIMA DĚTÍ (16. – 19.8.) Sympozium bude probíhat po dobu 4 dní (je možné zakoupit i snack v naší kavárně) v galerii a zahradě a bude opravdu nabité. Pokud se budete chtít přihlásit nebo potřebujete více informací napište nám na email: info@villapelle.cz.

 

9. – 12.8. / 9 – 12:30 hod.

PO STOPÁCH BAUHAUSU 

Druhý srpnový týden se uskuteční ve znamení jedné z nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury, která před nedávnem oslavila 100. výročí. Pojďme se společně vydat na cestu výtvarného objevování tvorby významných osobností Bauhausu. Co byste řekli na to, pokusit se vytvořit objekt nebo kostým? Pokud rádi vytváříte prostorové věci, pak si přijdete na své při tvorbě inspirované baletními kostýmy Oskara Schlemmera nebo sochami a objekty Nauma Gaba. Díla fascinují svou nadčasovostí a jsou častou inspirací současných umělců. Dále nebudou chybět ani tradiční techniky, jako je kresba či malba. Jistě vás pobaví také výtvarné hry se šablonami a spreji, experimenty s barevnými fóliemi a další výtvarničení s méně obvyklými materiály.

Povedou lektorky Ateliéru Pellé. Určeno pro děti od 6 do 12 let. Kapacita omezena na 15 dětí.

CENA: 1490,- Kč

 

 

16. – 19.8. / 9 – 12:30 hod.

AVANTGARDA OČIMA DĚTÍ 

Rádi malujete, kreslíte, prostorově vytváříte a zkoušíte nové techniky? Pak neváhejte a přidejte se k nám. Hravou formou si přiblížíme některé umělecké směry první poloviny 20. století. Vyzkoušíte si malbu v duchu expresionismu a fauvismu, vytvoříte prostorový objekt inspirovaný Bauhausem, surrealistickou kresbu nebo abstraktní kompozici. V průběhu programu si najdeme čas i na prohlídku galerie a aktuální výstavy. Jako správní výtvarníci si na závěr našeho sympozia vytvoříme malou improvizovanou vernisáž.

Povedou lektorky Ateliéru Pellé. Určeno pro děti od 6 do 12 let. Kapacita omezena na 15 dětí.

CENA: 1490,- Kč