Druhý ročník literárního festivalu Literáti z naší čtvrti startuje již 10. listopadu ve Villa Pellé a v Písecké bráně.
Tentokráte představujeme zdejší literárně činné osobnosti v rámci besed a komponovaných večerů.

Přijměte pozvání na vzpomínkový večer věnovaný Bohumile Grögerové, který se koná 10. 11. od 18:00 ve Villa Pellé.
Večerem budou provázet autorčiny dcery, Michaela Jacobsenová, překladatelka a Bohumila Límová, spisovatelka. Hosty jsou Spisovatelka Eda Kriseová a básník, redaktor a pedagog marek Stašek. V rámci večera proběhne projekce filmů Terezy Brdečkové a Martina Langera.

Ve Villa Pellé se bude možné setkat s Janem Schmidem, významným divadelním režisérem, hercem, spisovatelem, ilustrátorem, kostýmním výtvarníkem a v neposlední řadě i pedagogem. Přijďte ve čtvrtek 12 .11. v 18:00.

Slovem i písní, tak nazval Vladimír Merta svůj komponovaný večer v Písecké bráněV pátek 13. 11. od 18:00 budeme mít možnost se opět setkat s renesanční osobností, která je nejen padesát let folkovým „guru“, ale i filmovým režisérem a spisovatelem.

Vstup na akce je zdarma.

Výjimečnou příležitostí je také výstava V dialogu s Libuší Moníkovou / Im dialog mit Libuše Moníková, která se koná od 16. října do 20. listopadu v Malé vile Památníku národního písemnictví (Pelléova 20, pozor nejedná se o Villu Pellé!). Tato obnovená výstava k nedožitým sedmdesátinám autorky, je poctou spisovatelce, jež prožila větší část života v Německu a německy i psala, aby tak stále pěstovala  spojení  s českou literaturou a západním světem.
Otevřeno od 10 do 15:00 po – pá. Komentovaná prohlídky možno objednat emailem na adrese: tschornova@pamatnik-np.cz, nebo na tel. čísle 734 266 243.

Více informací o festivalu: www.literatiznasictvrti.cz