Přijďte si vyzkoušet, jak Maxipes skáče, a nazujte si vlastní skákací boty ve stánku Hopsej.cz!
Skákací show uvidíte v 15 hodin v zahradě Galerie Villa Pellé.

Vytvořte s námi maxipuzzle či maxikomiks! S lektorkou Mirkou Vitáskovou budeme stavět obrovské puzzle a listovat v maxikomisku.

Animujte s Ultrafun. Animační workshop určený nejen dětem, ale i dospělým, zahrnuje všechny psotupy a principy tvorby animovaného filmu, od výroby storyboardu, výtvarných návrhů přes samotnou animaci až po finální postprodukci obrazovou i zvukovou.

Kurz výroby flipbooku a leporela. Vytvořte si svou miniaturní filmovou knížečku, která umí rozfázovat pohyb skoro jako animovaný film v dílně Vysoké školy uměleckoprůmyslové přímo na zahradě vily!. Flipbook bude sestaven z jednotlivých lístečků, slepených ve hřbetě, hřbítek olemujeme proužkem plátna a na přední a zadní stranu přidáme kartonové destičky. Leporelko je zhotoveno z pásu papíru, který naohýbáme do harmoniky. Na přední a zadní stranu nalepíme desku z lepenky nebo z kartonu. Obě dvě knížky jsou určeny k dalšímu výtvarnému zpracování.  Na jednotlivé stránky flipbooku si nakreslíte obrázky, které se budou při rychlém listování pohybovat, na stránky leporela zhotovíte obrázky podle zadaných úkolů.

Viviánou na liáně si můžeme ušít panenku Áju, možná i Fíka. Jde o první kurz panenkování ve vile, nejen pro zručné ruce, ale pro všechny, překvapivě i pro kluky!

Hrát a vyrábět papírové postavičky můžete v Agátině světě. Přijďte si s námi vytvořit a vyzdobit pohyblivé panáčky, kluky a holky, kteří by mohli být kamarády Áji a Fíka. Podle své nálady si uděláš panenku – holku do nepohody nebo jemnou princezničku, kluka – rošťáka nebo školáka slušňáka. Budeš-li mít chuť, můžeš se naší dílnou inspirovat a podobné pohyblivé figurky si pak udělat i doma.

Překvapením je tajemný MagicBox, který najdete přímo v galerii a se kterým zažijete spoustu tvůrčí zábavy. Digitální tužky umožňují kreslení na projekčním plátně. Kromě vybarvování známých „fíkovských“ obrázků si můžete zahrát různé zajímavé edukativní hry.

Přijďte si pohrát, pobavit se, odpočinout si, ochutnat dobré občerstvení či dobrou kávu v místní kavárně!

ZA KAŽDÉHO POČASÍ – v zahradě či ve vile
Jednotné vstupné: 90 Kč / Galerie Villa Pellé / Pelléova 10, Praha 6
www.villapelle.cz, info@villapelle.cz