ON-LINE TVŮRČÍ DÍLNY K VÝSTAVĚ VYKLADAČI SVĚTA

PROLÉZAČKA

Nahlédněte prostřednictvím virtuální prohlídky do Sálu A a prohlédněte si obrazy na zdech. Co o nich můžeme říct? Proč mají různé velikosti a dokonce různé tvary rámů? A proč některé navazují jeden na druhý? Co na nich vidíme? Představte si, že můžete do obrazů vejít jako do velké prolézačky a porozhlédnout se!

Pojďte si takovou prolézačku vyrobit pomocí brček a lepicí pásky! Na papírovou čtvrtku pak nakreslete všechny detaily, které mají uvnitř objektu svoje místo! Pokreslený papír můžete rozstříhat pomocí nůžek nebo jednoduše roztrhat vlastními prsty! Pusťte se do vytvoření vlastní fantastické konstrukce a sdílejte s námi!

Výtvarné potřeby: brčka, nůžky, lepicí páska, papíry, tužky. 

 

 

SPOLUPRACUJ!

Podstatou tvorby umělecké dvojice Böhm&Franta je jejich vzájemná spolupráce. Díla často vznikají díky zapojení ostatních lidí – umělců, ale i obyčejných smrtelníků! Oba umělci se také podílí na jednom díle, které si mezi sebou postupně předávají! Nemohou si tak naplánovat, jak bude dílo ve výsledku vypadat a nechávají se vzájemně překvapit. Vyzkoušíte si podobnou spolupráci?

Připravte si jednu papírovou čtvrtku, masku na oči a oblíbené tužky nebo pastelky! Domluvte se s kamarádem a požádejte jej o spolupráci! Zavažte kamarádovi oči a pusťte se do kresby bez zadání a bez povídání! Po chvíli se vystřídejte a dokončete touto cestou obraz!

TIP PRO ODVÁŽLIVCE: Rozpracujte obraz sami a pošlete nám jej nedokončený do galerie na email dilny@villapelle.cz! Pošleme vám jej zpět doplněný zásahem umělců Böhm&Franta!

Výtvarné potřeby: čtvrtka papíru, kreslicí potřeby, maska na oči.

 

 

FIXA NA PROVÁZKU

Vedle kreslení, vytváření objektů nebo vydávání knížek a komiksů dělají Böhm&Franta i docela neobvyklé věci. Dokážou nechat tvořit vítr, nafukovací balonek nebo bagr. Dávají si také různá omezení podporující jejich představivost. Dílo se pak děje trochu samo a jakoby náhodou! Vyzkoušejte si to také!

Uvažte fixu na provázek a bezmyšlenkovitě pokryjte papírovou čtvrtku spoustou čar a bodů. Dotýkejte se však při práci pouze provázku! Sdílejte s námi zážitky z kresby i kresbu samotnou!

Výtvarné potřeby: papírová čtvrtka, fixa, provázek, noviny jako podložka na stůl.