Jedenáctého června společně s Ottovým nakladatelstvím pokřtíme knížku Eduarda Petišky Příběhy tisíce a jedné noci, tentokráte s novými ilustracemi Jindry Čapka.

Známý soubor příběhů z Orientu, postavený na sbírce středověkých indických a arabských lidových pohádek, Petiška převyprávěl a Jindra Čapek je třetím z ilustrátorů, který knížku doprovodil výjimečnými obrázky, jejichž originály najdete ve výstavě Městosvět. Jemná a dokonalá Čapkova práce souzní s krásným Petiškovým vyprávěním a zve nás do vzdáleného středověku a vzdálené Asie.

Na křtu zahraje kytarové duo Jindry Čapka a Radka Interholze, které vystupuje nejčastěji v Českém Krumlově. Pražané mají tedy výjimečnou příležitost přijít si poslechnout klasickou hru na španělky.

Ottovo nakladatelství navazuje na odkaz Jana Otty, který založil své vydavatelství už v roce 1871. Od 90. let 20. století dále rozvíjí jeho snahu publikovat cenově dostupnou literaturu pro celou rodinu. Nakladatelství vydává encyklopedie, atlasy a obrazové publikace populárně naučného charakteru, stejně jako množství titulů pro děti.