Prodloužení výstavy Ondřej Sekora známý i neznámý do 21. 5.

Výstavu autora legendární postavičky Ferdy Mravence a jeho přátel, českého spisovatele, novináře, kreslíře a ilustrátora knih pro děti Ondřeje Sekoru bude možné v pražské Galerii Villa Pellé navštívit až do 21. května. Ve třech galerijních patrech výstava představuje vedle Sekorovy ikonické tvorby i jeho takřka neznámá díla. Jsou na ní k vidění originály jeho slavných i méně známých knižních ilustrací, novinové kresby a karikatury, ale i loutky vytvořené podle jeho návrhů. Výstava neopomíjí ani autorovu soukromou malířskou tvorbu. „Zájem veřejnosti nás opravdu velmi mile překvapil a můžeme hovořit o jedné z nejúspěšnějších výstav v historii galerie. Na výstavu doposud zavítalo na 10 000 návštěvníků od těch nejmenších po seniory. Od počátku jsme výstavu koncipovali tak, aby si na ni přišly na své děti i starší generace. Díky kreativnímu a objevnému pojetí kurátora Tomáše Prokůpka byl náš záměr dle ohlasů a zájmu naplněn,“ hodnotí ředitelka Villy Pellé Vladana Rýdlová a dodává: „aktuálně jednáme o uvedení výstavy i v zahraničí. Byli bychom rádi, kdyby se podařilo zajistit její pokračování i na dalších místech.“

 Výstavu doprovázely prohlídky s kurátorem a tematické edukační tvůrčí dílny, které galerie Villa Pellé tradičně připravuje. V rámci doprovodných programů navštívilo výstavu přes tisícovka žáků z více než padesáti převážně pražských škol. „Zájem nejen základních ale i mateřských škol nás skutečně překvapil, je vidět, že Ondřej Sekora není zapomenutým autorem a postavičky typu Ferdy Mravence dokáží zaujmout i dnešní děti,“ dodává ředitelka galerie Vladana Rýdlová.

Výstava vznikla ve spolupráci s Moravským zemským muzeem a Kunsthalle Praha a obsahuje výpůjčky z bohatých fondů několika sbírkotvorných institucí, ale i od soukromých sběratelů. Doplnila ji řada tvůrčích dílen či komentovaných prohlídek a programů pro školy.

Výstavu Ondřej Sekora známý i neznámý, která představuje Ondřeje Sekoru jako malíře, ilustrátora, redaktora a autora loutek, je možné navštívit do 21. května 2023.