Programově nabité léto pro malé i velké ve Villa Pellé

 

S Ateliérem Pellé se v létě 2021 můžete opět těšit na zajímavé programy, workshopy a tvůrčí dílny! V červenci se dvakrát setkáme s ilustrátorkou Annou Mastníkovou v rámci oblíbeného cyklu Škola ilustrace. Podíváme se do světa jejích originálních ilustrací mořských panen, svalovců a elegantních dam a vytvoříme si brož. Další dvě setkání proběhnou s ilustrátorkou a malířkou Evou Sýkorovou – Pekárkovou, která vás provede labyrintem knižní obálky a předsádky. Těšíte se? My už ano! Jdeme na to!

 

VODNÍ NE/TVOŘI

ŠKOLA ILUSTRACE S ANNOU MASTNÍKOVOU

11. 7. 2021 od 15:00

Oblíbeným tématem kreseb a ilustrací Anny Mastníkové je voda a s ní spojené radovánky. Potkali jste se někdy s vodní pannou nebo s lochneskou? Ne? Tak si je spolu s Annou můžete vytvořit nebo si vymyslet vlastní vodní příšerky, se kterými byste se (ne)chtěli potkat. Všechna vaše stvoření pak zavěsíme na konstrukci ze špejlí, a vznikne vánkem pohyblivý objekt. Dílny jsou vhodné pro děti od 7 do 15 let Cena: 160 Kč/účastník dílny. 

BROŽOVÁNÍ

ŠKOLA ILUSTRACE S ANNOU MASTNÍKOVOU

18. 7. 2021 od 15:00

 Anna Mastníková nedělá pouze ilustrace, ale navrhuje a vyrábí krásné brože! Ukáže dětem, jak si vytvořit vlastní kousek z plsti a filcu pro sebe nebo jako dárek. Že nevíte jak na to? Nevadí, s Annou si vše ukážeme! Dílny jsou vhodné pro děti od 7 do 15 let Cena: 160 Kč/účastník dílny.

HRDINOVÉ KNIŽNÍCH OBÁLEK 

ŠKOLA ILUSTRACE S EVOU PEKÁRKOVOU – SÝKOROVOU

8. 8. 2021 od 15:00

V dílně se zaměříme na fenomén knižního přebalu. Oblasti, kde autor-ilustrátor sice může popustit uzdu fantazii, ale musí počítat i se začleněním názvu titulu, jménem autora nebo značkou nakladatelství. Společně s ilustrátorkou Evou Sýkorovou-Pekárkovou si děti vymyslí vlastního hrdinu a vytvoří přebal knihy, kterou by si rádi přečetli. Popustíme uzdu fantazii i v rámci použitých výtvarných technik. Dílny jsou vhodné pro děti od 7 do 15 let Cena: 160 Kč/účastník dílny.

SVĚT KNIŽNÍCH PŘEDSÁDEK 

ŠKOLA ILUSTRACE S EVOU PEKÁRKOVOU – SÝKOROVOU

29. 8. 2021 od 15:00

Tato část knížky bývá někdy opomíjená, ale ilustrátoři se zde mohou „vyřádit“. Nejsou omezeni texty, ani okraji knih, své ilustrace mohou nechat „přetékat“ přes okraj a zapojit nejrůznější techniky. Ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková seznámí děti se světem knižních předsádek a možnostmi Dílny jsou vhodné pro děti od 7 do 15 let Cena: 160 Kč/účastník dílny.

PO STOPÁCH BAUHAUSU

LETNÍ DĚTSKÁ SYMPOZIA ATELIÉRU PELLÉ

9. – 12. 8. 2021 v 9 – 12:30 h.

Druhý srpnový týden se uskuteční ve znamení jedné z nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury, která před nedávnem oslavila 100. výročí. Pojďme se společně vydat na cestu výtvarného objevování tvorby významných osobností Bauhausu. Co byste řekli na to, pokusit se vytvořit objekt nebo kostým? Pokud rádi vytváříte prostorové věci, pak si přijdete na své při tvorbě inspirované baletními kostýmy Oskara Schlemmera nebo sochami a objekty Nauma Gaba. Díla fascinují svou nadčasovostí a jsou častou inspirací současných umělců. Dále nebudou chybět ani tradiční techniky, jako je kresba či malba. Jistě vás pobaví také výtvarné hry se šablonami a spreji, experimenty s barevnými fóliemi a další výtvarničení s méně obvyklými materiály.

AVANTGARDA OČIMA DĚTÍ

LETNÍ DĚTSKÁ SYMPOZIA ATELIÉRU PELLÉ

16. – 19. 8. 2021 v 9 – 12:30 h.

Rádi malujete, kreslíte, prostorově vytváříte a zkoušíte nové techniky? Pak neváhejte a přidejte se k nám. Hravou formou si přiblížíme některé umělecké směry první poloviny 20. století. Vyzkoušíte si malbu v duchu expresionismu a fauvismu, vytvoříte prostorový objekt inspirovaný Bauhausem, surrealistickou kresbu nebo abstraktní kompozici. V průběhu programu si najdeme čas i na prohlídku galerie a aktuální výstavy. Jako správní výtvarníci si na závěr našeho sympozia vytvoříme malou improvizovanou vernisáž.

LETNÍ WORKSHOP S ALDINEM POPAJOU

ATELIÉR PELLÉ PRO VELKÉ

29. – 31. 8. 2021 od 10 – 13 h. a od 14 – 17 h. 

Milujete výtvarnou tvorbu a chcete se naučit něco nového? Přidejte se k nám na letní workshop s malířem a zkušeným pedagogem Aldinem Popajou. Workshop je určený pro všechny dospělé, kteří rádi kreslí a malují a chtějí si vyzkoušet něco nového nebo je láká představa vlastní výtvarné tvorby pod odborným vedením. Během tří dnů budeme skicovat i malovat přímo v plenéru. Začneme na krásné terase Villa Pellé a v dalších dnech se přesuneme i do blízké Stromovky. S sebou potřebujete pouze chuť do práce, všechno ostatní pro vás nachystáme na místě!

Přihlásit se můžete: karolina.pohlreichova@porteos.cz nejpozději do 15.8.2021. Kapacita je omezena 10 účastníků.