Warning: Attempt to read property "post_content" on null in /www/doc/www.villapelle.cz/www/wp-content/themes/Divi/includes/builder/feature/dynamic-assets/class-dynamic-assets.php on line 2078
VYDEJTE S NÁMI KNIHU - PODPOŘTE NÁS NA HIT HITu - Villa Pellé

VYDEJTE S NÁMI KNIHU – PODPOŘTE NÁS NA HIT HITu

 

 

Jak to celé začalo?

Tři výročí, tři roky, jedna osobnost – 60 let od vzniku Semaforu / 50 let od náhlé smrti Jiřího Šlitra / 95 let od jeho narození. Tři roky plánování a spousta práce vně i uvnitř našeho týmu. To vše vyvrcholí výstavou Šlitr Šlitr Šlitr v Galerii Villa Pellé 30. 11. 2019 – 15. 2. 2020. Podpořte vydání unikátní publikace s obrazy Jiřího Šlitra z jeho cest, městských kaváren a barů. Nechte se očarovat erotickými kresbami nebo se pousmát nad karikaturami slavných osobností.

 

 

Co je náš cíl?

Co je náš cíl a proč to všechno děláme? Po některých výstavách zůstane prázdná vila, po jiných prázdné srdce. A Jiří Šlitr nám za dobu, po kterou na výstavě pracujeme, k tomu našemu přirostl. Chceme, aby po skončení výstavy zůstala jeho a naše práce svázaná pohromadě v publikaci, ke které se budou lidé rádi vracet. Vybrané peníze použijeme na výdaje spojené s vydáním knihy v průběhu prosince 2019  (grafika, tisk, propagace). Na knihu se můžete těšit kolem Vánoc od poloviny prosince 2019.

 

 

Detaily o knize

Kniha Šlitr Šlitr Šlitr představí fenomenální, dosud nepublikované kresby z cest, scény z městského a kavárenského života, hudebního i divadelního světa a známých osobností. Především pak exkluzivní, prakticky neznámý soubor erotických kreseb, reflektující uvolněnou atmosféru 60. let. Mezi jednotlivými tématy nemá smysl kreslit silnou čáru, protože nejen městský život Šlitr nejraději pozoroval od kavárenského stolku. Pozorovatelské potěšení vyzařuje z rozsáhlého konvolutu ženských portrétů, momentek i studií. Ostatně zabrousíme-li mimo výtvarnou oblast, vzájemná přitažlivost tu evidentně byla opětovaná. Zmíněna bude i řada jmen výrazných osobností nejen československé výtvarné scény jako byl Jiří Trnka, ale například i Saul Steinberg, které pomohou Šlitrovu tvorbu zpětně zařadit do jejího kontextu.

… a ještě něco navíc!

 

 

Proč to děláme?

Zcela unikátní součástí bude dosud nikdy nepublikovaná osobní korespondence Jiřího Šlitra s Jiřím Voskovcem. Myslíme, že Šlitr si to prostě zaslouží!    ♥︎