Villa Pellé

M. Šašek – let č. 59/74

24. 04. 2017 - 07. 07. 2017
13:00 - 18:00


Výstava představí tvorbu světoznámého ilustrátora, autora sedmnácti fenomenálních obrázkových knih o světových metropolích a zemích To je…. Od To je Paříž, Londýn a Řím, přes New York, Mnichov a Benátky až po Hongkong a Austrálii. Emigrant a světoběžník Miroslav Šašek v nich zachytil jejich historický obraz i dynamiku moderní doby let šedesátých a počátku let sedmdesátých. Jedinečný koncept knih, pečlivost při sbírání a zpracování námětů a především humor tvoří z díla Miroslava Šaška moderní klasiku a z jejich autora jednoho z našich tří nejproslavenějších světových ilustrátorů! Výstavu rozehrají animované, kreslířské i rozhlasové vstupy!

4 komentáře: “M. Šašek – let č. 59/74”

 1. Martina Kucerova napsal:

  Dobry den, je na vernisaz vystavy M. Saska nutna pozvanka, nebo je verejne pristupna?
  Dekuji za odpoved, Martina Kucerova

 2. Vítek napsal:

  Dobrý den, jen bych se ze zajímavosti rád zeptal autora kurátorského popisku – které další dva ilustrátory řadí společně s M. Šaškem do oné trojice našich nejproslavenějších ilustrátorů? Děkuji mnohokrát.

  • Klára Voskovcová napsal:

   Dobrý den, kurátor je v současné chvíli zaneprázdněn – ale domnívám se, že měl na mysli Daisy Mrázkovou, Květu Pacovskou či Petra Síse. Určitě mu ale Váš dotaz předám. KV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.