Altán (Šiška)

ALTÁN ŠIŠKA

 

Čím se autor inspiroval? Je to opravdu šiška? Nebo spíš artyčok, či zvířátko jménem Luskoun? Ať už najdete jakékoliv přirovnání k tomuto nadčasovému zahradnímu objektu, je jasné, že se během poměrně krátké doby stal výraznou, a neodmyslitelnou částí zahrady i provozu galerie Villa Pellé. Přijďte prozkoumat její nezvykle uklidňujícím dojmem působící vnitřní část, nebo prostě jen tak užít si atmosféru a posedět v naší překrásné zahradě. 

Progresivní přístup dvou úspěšných designérských studií MMCITÉ a ateliéru SAD designéra Jerryho Kozy s Adamem Jirkalem, kteří se rádi pouští do odvážných návrhů a často překračují stín architektonických a designérských mantinelů, demonstruje tato společná utilitární realizace. Designéři společně navrhli a realizovali tento mobilní altán, který díky pokrytí 109 šupinami připomíná borovou šišku. Unikátní kruhový objekt je šetrný k životnímu prostředí a v zahradě naší vily slouží nejen k poskytnutí klidu a soukromí ve veřejném prostranství, ale i jako útočiště pro dětské hry, letní táborák i učebnu v rámci Ateliéru Pellé.

Objekt může díky svým funkcím a vizuální podobě jednoduše nahradit nejen zahradní nebo parkový altán, ale sloužit i jako kryté, pískoviště, nebo venkovní třída pro více jak 26 dětí. David Karásek ze studia MMCITÉ vysvětluje: „Projekt Šiška pro nás byla velká výzva, protože se nejedná o prvoplánový produkt. Je to především stavba na víceúčelové využití, pohybuje se na pomezí designu a architektury a sloužit může i jako jako meditační místnost.“ 

 

Autoři: 

Jerry Koza a Adam Jirkal – ateliér SAD

Producent:

mmcité 

Rok:

2016

Kontakt

Pelléova 91/10
160 00 Praha 6
mapa

+420 224 326 180
info@villapelle.cz

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

PO zavřeno
ÚT 13-18
ST 13-18
ČT 13 -19
PÁ 13-18
SO+NE 11-18