Slavnostní uvedení nové knihy nakladatelství Baobab, ilustrátorská akce Tik a Tak a další akce!
V sobotu od 15:00 ve Villa Pellé a v zahradě!
 
Sempé se po Raoulovi Taburinovi opět vrací a vypráví o dětství, „drobných“ životních překážkách, které utvářejí charakter, a především o velkém nezlomném přátelství.
 
Kreslířská exhibice TAK i TAK aneb pohotoví ilustrátoři v přímém přenosu a malá přednáška o typologii francouzských nosů. Představíme i řadu knih z baobabí francouzské sezóny.
https://www.youtube.com/watch?v=YsMbSTmhVXU
 
Malý Marcelín Pivoňka mohl být šťastné dítě, tak jako mnoho jiných dětí. Bohužel, byl postižen podivnou nemocí: červenal se… Červenal se pro nic za nic. Naštěstí, mohli byste namítnout, v tom Marcelín nebyl sám, všechny děti se červenají. Zrudnou, když se stydí nebo když udělají nějakou hloupost. Ale Marcelínův případ byl proto tak znepokojující, že se červenal úplně bez příčiny… Po Raoulu Tabourinovi je Marcelín Pivoňka už druhá autorská knížka Jeana-Jacquesa Sempého přeložená do češtiny. Francouzský král něžného, hořkého i inteligentního kresleného humoru vypráví o dětství, o životních překážkách, které nejprve vedou k osamění a později utvářejí charakter, a především o jednom velkém přátelství.
 
Jednotné vstupné: 100 Kč