Program Nedělní školy umění hrou II

13.2.    Tereza Šimková – Caravaggio

Proč je nejlepší italský malíř opakovaně zavírán do vězení? A jakých nehorázností se dopustí při práci na náboženském obraze? Během dílny se vnoříme do kůže umělce, pocítíme, jaké to je být bezstarostným bohémem. Pomocí malby se pokusíme tento úžasný zážitek zachovat navždy. Dílnu povede umělkyně Tereza Šimková.

27.2.    Klaudie Hlavatá – Tvůrce mozaiky u svaté Sofie

Jaké tajemství skrývá rozměrná mozaika v chrámu Hagia Sofia? A jaké myšlenky se honily hlavou jejímu tvůrci? Během dílny se ponoříme do vyprávění plného nebeského klidu, zářících očí a třpytícího se zlata. Seznámíme se s tradiční technikou mozaiky a vyzkoušíme si jednu vlastní vytvořit. Dílnu povede umělkyně Klaudie Hlavatá.

6.3.      Lucie Fryčová – Michelangelo

„V každém kameni se ukrývá socha. Je jen na sochaři, aby ji vysvobodil“. To jsou slova slovutného Michelangela, představitele italské vrcholné renesance. Jak zobrazit lidské tělo? A je možné zahrnout do sochy chybu? A kdo to byl hrdina Davida? Během dílny se zkusíme popasovat s kdejakou sochařskou výzvou a především se sami na chvíli staneme tvůrci a pomocí sádry, drátů a dřívek vytvoříme sochu vlastního hrdiny. Dílnu povede umělkyně Lucie Fryčová.

27.3.    Klaudie Hlavatá – Georges Seurat

Už jste někdy přemýšleli nad tím, z čeho se skládá barva? Francouzský umělec Georges Seurat zasvětil této otázce celý svůj život a vynalezl speciální tečkovací metodu, tzv. pointilismus, která mu umožnila naplno vyjádřit to, jak vnímá svět. Seznámíme se se základní teorií barev a jejich míchání a prolínání a poté se vybaveni speciálním tečkovacím štětcem pustíme do malby vlastních vnitřních krajin. Tečka vedle tečky. Dílnu povede umělkyně Klaudie Hlavatá.

připravujeme:

10.4.    Tereza Šimková – Marcel Duchamp

24.4.    Eliška Němejcová – Vasilij Kandinskij

8.5.      Lucie Fryčová – Caspar David Friedrich

22.5.    Eliška Němejcová – Frida Kahlo

5.6.      Klaudie Hlavatá – Picasso

19.6.    Tereza Šimková – Aj Wej Wej