Přijďte naslouchat čtení u Bibliobusu, stavět ekosochy z netradičních a recyklovaných materiálů, vytvořit tu nejkrásnější obálku knihy, nebo si natočit krátký animovaný film a zažít Ultrafun!  Zúčastněte se turnaje v deskových i jiných hrách s Mindokem!

Kdo je Bibliobus jménem Oskar?
Malá pojízdná knihovna. Vozí knihy pro děti i dospělé, které si můžete půjčovat i vracet.
V Městosvětě bude zaparkován v zahradě. U stolků a na dece před bibliobusem si můžete odpočinout s knihou anebo se zapojit do široké škály aktivit – kromě čtení z vybraných knížek, které si můžete i sami nahlas vyzkoušet, můžete hrát i deskové hry, půjčit si tablety se zajímavými aplikacemi. A kdo bude číst? Nechte se překvapit.

Ultra fun! Ultra!Fun
Workshopy animovaného filmu pro každého od 5 do 100 let. Rádi tvoříte? Pojďte vaše nápady rozhýbat! Zkuste ANIMACI!
Hlavní činností Ultrafunu je šíření povědomí o animovaném filmu formou workshopů nejen klasické animace a rozvíjení dětské kreativity a imaginace v týmové spolupráci. Workshopy animace jsou určeny nejen dětem, ale i dospělým. Naši lektoři jsou absolventy Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, obor filmové a televizní grafiky a animace. Program zahrnuje všechny postupy a principy tvorby animovaného filmu, od krátkého náčrtu scénáře, přes vyrobení výtvarných návrhů a samotnou animaci až po finální postprodukci obrazovou a zvukovou. Naší prioritou je rozvoj kreativity, invence a imaginace. Vzniklé filmečky si mohou děti následně prohlédnout na Youtube.

Zahrajme si s Mindokem
Přijďte si vyzkoušet Carcassonne, Černé historky nebo SMART games. Mindok je vydavatelství, které se věnuje hravým lidem od nejmenších dětí až po nejnáročnější hráče. Věnovat se bude
i Vám v Městosvětě.

 

PŘIJĎTE SI ČÍST, HRÁT, KRESLIT A STAVĚT!