PODPOŘTE NÁS – NYNÍ VÁS POTŘEBUJEME

Nebudeme předstírat, že současná situace je pro nás jako kulturní instituci velmi obtížná. Aktuální výstava je pro návštěvníky uzavřena, stejně i doprovodné akce, nemohou probíhat vzdělávací programy pro všechny stupně škol. V současnosti tvoří grantová podpora necelou polovinu příjmů proto jsme životě závislí na příjmech od našich návštěvníků a příjmech z realizovaných výstav a navazujících kulturních a společenských akcí.

 

Galerie Villa Pellé pořádá díky společnému úsilí od roku 2014 každoročně několik velkých výstav zaměřených na ilustraci spolu s bohatým doprovodným programem. Oblíbené komentované prohlídky, tvůrčí dílny pro děti, rodiče i seniory, koncerty, přednášky nebo programy pro seniory se mohou konat díky vašim návštěvám. Chceme nadále vytvářet inspirativní prostředí pro setkávání, vzdělávání a inspiraci těch, které spojuje nadšení pro ilustraci, výtvarné umění, design a architekturu a všem umožnit být při tom. Jen díky rozšiřujícím se řadám našich návštěvníků můžeme dále přinášet stejně zajímavý a kvalitní kulturní obsah. I proto jsme se přidali k iniciativě NIC 2020.

 

Umělci a umělkyně napříč Českou republikou bojují s koronavirovou krizí každý den. Spousta z nich aktivně pomáhá svým komunitám, ačkoliv jejich vlastní příjmy v podstatě ze dne na den spadly na nulu: Divadla jsou zavřená, koncerty se nekonají, do galerií se nesmí a jen online aktivity přežití nezajistí. Bohužel tak čelíme reálné hrozbě, že v horizontu pár měsíců řada institucí z české kulturní mapy jednoduše zmizí. Existuje ale cesta, jak je podpořit přímo – Hana Třeštíková, producentka a pražská radní pro kulturu, vytvořila společně s GoOut koncept NIC 2020.

 

Chtěli bychom Vám ještě jednou moc poděkovat za to, že slyšíte na naši prosbu, a i když se nedostanete do galerie pomáháte nám v této podobě, pro kulturu to není lehká situace avšak s Vámi to zvládneme. Vaše podpora nám pomůže vymýšlet a realizovat nové nápady, jak Vám být blíž nejen teď, ale být o něco lepší a být tu pro Vás až bude po všem, zároveň nám umožní realizovat program bez omezení.

 

Děkujeme!

 

Vstupenky na NIC 2020

jsme součástí iniciativy portálu GoOut a Hl. města Prahy, podpořte nás v době krize koupí symbolické vstupenky na NIC 2020 – festival, který nebude, nebo se podívejte na virtuální prohlídku výstavy která je momentálně zavřená.

Staňte se Partnerem

Rozšiřte řady našich Partnerů, staňte se Parterem některého našich z programů nebo Partnerem výstavy a podpořte nás, jen díky Vám, můžeme dále přinášet stejně zajímavý a stejně kvalitní umělecký i komunitní obsah.
 

Klub přátel galerie

Vstupte to Klubu přátel galerie Villa Pellé a získejte aši pečlivě vybranou věrnostní nabídku, kterou můžete zeširoka využít, ať už jako jednotlivec, rodina, nebo skupina.
 
 
 
 
 
 

Kontakt

Pelléova 91/10
160 00 Praha 6
mapa

+420 224 326 180
info@villapelle.cz

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA

ÚT – NE  13 – 18 h.