ROK 2020 V GALERII VILLA PELLÉ

Jaký byl právě odcházející rok 2020, pojďte s námi bilancovat a připomenout si několik důležitých okamžiků a výstav, které jsme pro Vás připravili. Podívejte se našeho video a foto-průvodce z výstav, které jsme pro Vás v průběhu roku vytvořili.

 

 

VYKLADAČI SVĚTA: JIŘÍ FRANTA A DAVID BÖHM

5. 3. – 28. 6. 2020

Výstava je jako jedno abstraktní dílo, které je složené z mnoha konkrétních děl. Je charakteristická, vedle relativizace hodnotových systémů, také roztěkaností a nesoustředěností či zahlcením silnými, leč krátkodobými emočními vzněty. Tvůrčí tandem Franta – Böhm coby Vykladači světa se pokouší popsat, definovat a možná i pootevřít dveře pro ty, kdo hledají způsob, jak ze stále více vybičovaného tempa současného kolotoče nesourodých vjemů a emocí vystoupit.

OPRÁSKI S ČESKÍ HISTORJE – NAŠĚ SLAVNÍ BOJĚ

9. 7. 2020 – 23. 8. 2020

Fungoval roku 1620 na Bílé hoře lyžařský vlek? Jak dopadla play off pro české stavy? Proč přišel 21 českým pánům marketingový dotazník od Mydlářů stran velikosti jejich límečků? To a mnoho jiného napoví, objasní a připomene výstava, kterou na prázdniny u příležitosti 400 let od bitvy na Bílé hoře.

BRRRAIN FREEZE !!! NOVÝ IMPRESIONISMUS – JULIUS REICHEL & NAMOR YNROBYV

10. července – 23. srpna 2020

Během nedobrovolného globálního „blackoutu“ se na několik měsíců zastavil svět. V reflexi uměleckého soustředění může být takový výpadek vítaným tvůrčím impulsem. Dvojice malířů Julius Reichel a Roman Výborný dokáže rychle reagovat nejen na současné politicko-společenské dění, ale většinou je jejich malířské dílo navzdory aktualitám progresivní v neustálém střídání forem a stejně jako na sebe, klade vysoké nároky i na diváky.

PETR PÍSAŘÍK: STAR DUST

10. 9. 2020 – 11. 11. 2020

Stardust, tedy hvězdný prach, v názvu výjimečné výstavy Petra Písaříka odkazuje k pro autora typickému využití miliónů drobných zářivých korálků, známých pod názvem český rokajl nebo skleněných krystalků, přehodnocovaných zbroušením, vtiskujícím jeho dílům unikátní světelný účinek. Umělec je otevřený nejrůznějším přírodním zdrojům a geometrizujícím strukturám a dokáže výtvarně uchopit jakékoli předměty z okolního každodenního světa, které třeba náhodně objeví a zachrání před vyhozením. To mu umožňuje stálou dynamickou proměnu jeho tvorby

GALINA MIKLÍNOVÁ: MUZEUM LICHOŽROUTŮ VSTUP VÍTANÝ!!!

2. 12. 2020 – 28. 3. 2021

Retrospektiva Galiny Miklínové promění Villu Pellé v Muzeum Lichožroutů. Muzeum lichožroutů: Vstup vítaný!!! Tak se jmenuje výběrová multimediální retrospektiva ilustrátorky, výtvarnice a filmařky Galiny Miklínové, kterou pro malé i velké návštěvníky připravila Villa Pellé. Dílo Galiny Miklínové, známé doma i v zahraničí, plynule přechází mezi ilustrací a animovaným filmem, rozumí si s hudbou a performancí, a umožňuje tak zdůraznit multimediální pojetí výstavy.