Nový post-covid doprovodný program výstavy Vykladači světa

Komentovaná prohlídka výstavy Vykladači světa s Václavem Jánoščíkem

26. 5. 2020 v 18 hodin

 

Komentovaná prohlídka k výstavě Vykladači světa.

Komentované prohlídky jsou již tradičně součástí doprovodných programů galerie Villa Pellé a seznamují s tvorbou vystavujících umělců. Aktuální výstavou provede návštěvníky Václav Jánoščík i tvůrci samotní. Pohovoří o vzájemné spolupráci – o hranici, na níž splývá role kurátora a umělce a přechází v tvůrčí dialog.

Délka: cca 90 min.

Vstupné 120 / 90 Kč, plné / snížené

 

Kreslit povoleno! – tvůrčí dílna s lektorkami Ateliéru Pellé

Ne 31. 5., 16 hodin

Lektorky Ateliéru Pellé provedou návštěvníky výstavou, seznámí je s tvorbou vystavujících umělců a nadchnou děti a dospělé k tvorbě. Společnými silami se pustí do čtení symbolů ukrytých v expozici a jejich interpretaci a budou mít možnost volně kreslit na tvary velkých formátů, které umělci zanechali k dotvoření v prostorách galerie. První z cyklu tvůrčích dílen se ponese v duchu vzájemné spolupráce! 

Tvůrčí dílny vhodné pro děti od 5 let a širokou veřejnost

Vstupné 120 Kč/účastník dílny

 

Tvůrčí dílna na vlastní nebezpečí s autorskou dvojicí Böhm a Franta

Ne 7. 6., 16 hodin

Umělecká tvorba v sobě ukrývá potenciál sebevyjádření i boření tabu. David Böhm a Jiří Franta jsou pověstní užíváním široké škály výrazových prostředků od subtilní zachycení reality po kresbu bagrem. Tvůrčí dílna pod jejich vedením se ponese v duchu spontánnosti a tvoření s neobvyklými nástroji.  Společnými silami se pustí do kresby a rozvinou v prostorách galerie tvůrčí dialog na vlastní nebezpečí! 

Tvůrčí dílny vhodné pro děti od 5 let a širokou veřejnost

Vstupné 120 Kč/účastník dílny

 

Komentovaná prohlídka s Davidem Böhmem a Jiřím Frantou

St 10. 6., 18 hodin

Autoři výstavy David Böhm a Jiří Franta se ujmou komentované prohlídky. Jak vznikla jejich umělecká spolupráce? Kde čerpají inspiraci a co je baví? Jaká jsou východiska výstavy Vykladači světa a kam ještě se dá posunout médium kresby? Přijďte si povídat o různorodých způsobech vidění světa a seznamte se s umělci a jejich tvorbou! 

Vstupné 120 Kč, pro členy FRESH SENIOR vstup zdarma na základě předchozí rezervace

 

Kreslit povoleno! – druhá tvůrčí dílna s lektorkami Ateliéru Pellé

Ne 14. 6., 16 hodin

Lektorky Ateliéru Pellé provedou opět návštěvníky výstavou, seznámí je s tvorbou vystavujících umělců a nadchnou děti a dospělé k tvorbě. Davida Böhma a Jiřího Frantu charakterizuje specifický přístup k médiu kresby. Návštěvníci tvůrčí dílny si vytvoří vlastní experimentální nástroje, díky nimž budou moci kreslit zatím nepoznanými způsoby v prostorách galerie i v přilehlé zahradě! Netradiční vyjadřovací prostředky dovolí návštěvníkům ponořit se do kresebného procesu a stát se osobitými vykladači světa!

   

Tvůrčí dílny vhodné pro děti od 5 let a širokou veřejnost

Vstupné 120 Kč/účastník dílny

 

Alternativní prohlídka Vykladačů s Ondřejem Buddeusem 

St 24. 6., 18 hodin

Autora a překladatele Ondřeje Buddeuse spojuje s Davidem Böhmem a Jiřím Frantou sklon k hravosti, vynalézání perspektiv a alternativních možností. S Davidem Böhmem vytvořil dětskou knížku Hlava v hlavě (získali Magnesii literu a další ceny a nominace), s Jiřím Frantou spolupracoval na X komiksech. David Böhm a Jiří Franta oslovili Ondřeje Buddeuse, aby vytvořil pro návštěvníky alternativní prohlídku expozicí, která by byla založena na sklonu k hravosti, vynalézání perspektiv a alternativních možnostech výkladu, který je spojuje.

Vstupné 120 Kč

 

SKETCHBOOK – tvůrčí dílna inspirována knihami umělecké dvojice Böhm & Franta

Ne 28.6., 16 hodin

Závěrečná tvůrčí dílna k výstavě Vykladači světa bude převážně věnována knižní tvorbě Davida Böhma a Jiřího Franty. Umělci jsou autory řady oceněných titulů, z nichž mnohé vznikly na základě jejich výjimečné spolupráce. Zmiňme například Průvodce neklidným územím mapující příběhy českého umění, knihu Jak se dělá galerie nebo KIX věnovaný autorskému komiksu, kresbě a ilustraci! Návštěvníci dílny si budou moci prohlédnout knihy a inspirují se k vytvoření vlastní SKETCHBOOK po vzoru stejnojmenné publikace!

   

Tvůrčí dílny vhodné pro děti od 5 let a širokou veřejnost

Vstupné 120 Kč/účastník dílny